Getuigenis rugrevalidatiepatiënt


Prof. Van Berendoncks volgt rugrevalidatieprogramma
'Ik beschouw dit als een investering'


Prof. dr. Luk Van Berendoncks, verbonden aan de faculteit TEW van de Universiteit Antwerpen, neemt deel aan het rugrevalidatieprogramma.
'Ik had al een aantal keer een lumbago - in goed Antwerps een "verschot" - gehad. Toen dat afgelopen najaar nog eens voorviel, maakte ik op aanraden van mijn cardioloog een afspraak met prof. Stassijns van de dienst fysische geneeskunde. Zij schreef me een aantal sessies bij de kinesitherapeut voor en raadde me aan het rugrevalidatieprogramma te volgen.
Sindsdien kom ik twee keer per week naar het UZA voor een oefensessie van telkens een tweetal uur. Wat ik enorm apprecieer is dat er een integrale aanpak wordt gehanteerd: medische begeleiding, beeldvorming, kinesitherapie, ergotherapie... Op speciale toestellen, aangesloten op computer en monitor, werk je een individueel uitgewerkt oefenschema af. Alle data worden geregistreerd en geanalyseerd, zodat er een goed beeld ontstaat van je vorderingen. In functie daarvan wordt het programma individueel aangepast. Dat is een geweldig pluspunt.
Enorm belangrijk is ook het aangename contact met de artsen en het begeleidende team: van de secretariaatsmedewerker tot de kinesitherapeut, ze komen stuk voor stuk professioneel, enthousiast en vriendelijk over. Dat motiveert om vol te houden, want het is een intensief programma dat veel tijd vergt. Of ik mijn gewoontes heb aangepast? Een beetje wel, ja. Uit de sessie bij de ergotherapeut heb ik geleerd dat ik bij heel veel activiteiten mijn rug onnodig overbelast. Dus nu probeer ik bijvoorbeeld op de juiste manier te tillen en te bukken.
Met deze rugrevalidatie hoop ik beter gewapend te zijn tegen verdere problemen. In die zin beschouw ik het vooral als een investering.'